XVIII sesja Rady Miasta Wąbrzeźno

Za nami XVIII sesja Rady Miasta Wąbrzeźno. Obrady tradycyjnie rozpoczęły się od raportu Burmistrza Wąbrzeźna Tomasza Zygnarowskiego z działań podjętych w ostatnich tygodniach.

Wśród najważniejszych tematów znalazły się m.in.:

  • – spotkanie z Prezydentem Torunia oraz Starostą Toruńskim w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia Metropolii Toruńskiej,
  • – działania skierowane do młodzieży – wideokonferencja z miastem partnerskim dot. kolejnego międzynarodowego projektu, spotkanie z Młodzieżową Radą Wąbrzeźna oraz udział w debacie młodzieżowej,
  • – organizacja Wąbrzeskiego Dnia Kobiet,
  • – jubileuszu 60-lecia WDK połączonego z otwarciem nowej sali kinowej,
  • – ogłoszone przetargi i podpisane umowy: modernizacja budynków komunalnych i orlika, budowa hali dla OSP, utworzenie ogródka marokańskiego.

Podczas sesji radni podjęli uchwały dotyczące:

  • – aktualizacji budżetu
  • – programu opieki nad zwierzętami
  • – porozumienia międzygminnego
  • – gminnego programu profilaktyki
  • – utworzenia żłobka i nadania mu statutu

oraz przyjęli sprawozdania z działalności MOPS oraz WCPTiIS.

W wolnych głosach podniesiono temat modernizacji ul. Niedziałkowskiego i Sienkiewicza oraz chodników przy ul. Grudziądzkiej, Wiśniowej i 750-lecia, a także przejść dla pieszych na ul. Chełmińskiej i Partyzanta. Poruszono też kwestię lokalizacji defibrylatorów, realizacji zadań w ramach budżetu obywatelskiego, przeciwdziałania bezdomności zwierząt oraz promocji działalności klubów sportowych.